CONCURSURILE SMART!
ACASA arrow REZULTATE
PARERILE ELEVILOR PARTICIPANTI PDF Imprimare E-mail

Draga Smarty,

Ma adresez astfel pentru ca te consider un prieten. Doresc sa stii ca insemni foarte mult pentru mine, tu esti cel care poate alunga norul nestiintei de deasupra oricaruia dintre noi.

Smarty, pentru toti celor care le place competitia, continua si vei vedea cat esti de iubit !

Madalina Macesanu Scoala Nr. 36 “Gheorghe Bibescu” Craiova

 

Aceste concursuri mi s-au parut cele mai interesante si frumoase la care am participat. Problemele au fost destul de usoare, personal fascinandu-ma foarte mult jocurile si informatiile de la sfarsitul revistelor Smarty, acesta fiind si motivul pentru care am pastrat revistele dorind sa le colectionez. As dori sa particip si la anul si sa castig un premiu.

Cu mult respect,

Isabela Scoala Generala Nr. 25 Timisoara

 

Ma numesc Codruta Stoica din Petrosani, am 12 ani si sunt una dintre fidelele cititoare ale revistelor dumneavoastra. Va doresc succes si multe idei noi de concursuri!

Codtruta Stoica clasa a VII-a A Scoala Generala „I.G. Duca” Petrosani

 

Concursurile SMART imi plac pentru ca sunt foarte interesante si distractive. Am participat la acestea impreuna cu un prieten de-al meu. Nu-mi pasa daca am castigat, dorinta mea a fost de a ma distra. Ma gandesc sa concurez si anul viitor...

Andrei Gruici clasa a VI-a C Scoala Generala Nr. 25 Timisoara

 

Eu am o parere foarte buna despre aceste concursuri. Fiecare elev poate sa isi dea seama de cat stie si anul urmator prin straduinta va putea obtine un punctaj mai mare.

Sara Luiza Bic clasa a V-a Scoala Generala “Mihai Eminescu” Arad

 

A fost si este un concurs reusit. Mi-a placut mult, pentru ca a trezit o competitie intre elevi. Mi-am imbogatit cunostintele si interesul pentru limba engleza.

Maria Roxana Balea clasa a V-a A Scoala cu clasele I – VIII Nr. 25 Timisoara

 

Revista SMARTY calatoreste prin gandurile noastre in cautarea unor raspunsuri. Ea ne citeste gandurile, impresiile, cautand caldura din inima noastra, adapostindu-se in raspunsuri. E un zid, o cetate sustinuta de ale noastre raspunsuri...

Cristina Cioroianu

 

Revista SMARTY este deosebit de frumoasa si foarte interesanta. Eu am participat la acest concurs pentru ca vroiam sa vad ce pot.

Denisa Peia clasa a V-a E Scoala Generala “Mihai Eminescu” Arad

 

Mi-a parut bine ca am participat la acest concurs. A fost o adevarata provocare, fiind un concurs educativ si frumos. As dori sa particip si anul viitor. Mi-a placut foarte mult.

Vanessa Deac clasa a V-a A Scoala cu clasele I – VIII Nr. 25 Timisoara

 

 

Este un concurs bun si educativ unde concurentii se obisnuiesc cu competitia si isi fac noi prieteni, afland ce cunostinte au pe propriile puteri.

Patricia Giurgiulescu clasa a VII-a A Scoala Generala “Mihai Eminescu” Arad

 

A aparut dintr-o data

Un concurs ca oarecare,

Mi-am dat seama mai tarziu,

Ca era un concurs special,

Din care am invatat chiar multe:

Sa fiu atenta, sa gandesc,

Jocuri, exercitii imi folosesc.

Este un concurs de vis, /

La care toti sunt invitati...

 

Dalia Maria Sporea clasa a II-a Gimnaziul de Stat “Zaharia Boiu” Sighisoara

 

Concursul SMART este un concurs foarte interesant. Ne ajuta foarte mult deoarece putem demonstra prin aceasta competitie cat stim.

Andreea Jivan clasa a VIII-a C Scoala Generala “Mihai Eminescu” Arad

 

Aceste concursuri mi s-au parut foarte interesante si ma bucur ca am putut participa. Participantii au castigat multa experienta, mai ales colegii mei care doresc sa participe impreuna cu mine si in urmatorii ani. Astfel, asteptam cu nerabdare urmatoarea competitie pentru a participa, a raspunde corect si a castiga premiul cel mare...

Bianca Halip clasa a VI-a A Scoala cu clasele I – VIII Nr. 25 Timisoara

 

 

Parerea mea despre acest concurs este foarte buna avand in vedere si intrebarile din fiecare domeniu. Formatul brosurii este foarte colorat si plin de viata. Mi-a facut placere sa vin la acest concurs.

Catalin Juncan clasa a IV-a Scoala “Mihai Eminescu” Arad

 

Imi place Concursul SMARTY

Este ca un joc distractiv,

Din care inveti multe

Si-i bucuri pe parinti...

Teodora Zehan clasa a II-a Scoala “Andrei Saguna” Turda

 

“Concursul SMART” ...ce pot sa spun ? Oare am ceva de criticat ? Nu ! Merita laudat prin impactul pe care il are asupra copiilor. Ne indeamna sa ne testam cunostintele ducandu-ne pe un taram al intrecerii si inteligentei. Stiti cum se spune : “Adevarata Fericire nu ajungi niciodata sa o atingi cu adevarat” asa se intampla si cu perspicacitatea si inteligenta : niciodata nu vei ajunge sa stii ce poti... SMART este Concursul cunoasterii. Cu incredere in tine reusesti sa atingi limitele absolutului si anume... 100 de puncte !

Draga concursule SMART , esti pentru noi poarta inteligentei mereu deschise !


Daniela Segarceanu Scoala Nr. 36 “Gheorghe Bibescu” Craiova

 

Imi plac revistele pentru ca sunt : frumoase, interesante si frumos ilustrate. Imi place in special revista Limba Romana deoarece este roz, culoarea mea preferata...

Karina Branc clasa a V-a E Scoala Generala “Mihai Eminescu” Arad

 

Pentru mine concursul SMART inseamna o intrecere pentru ca sa iti verifici cunostintele. Eu particip la acest concurs deoarece imi dau seama cat stiu. Cel mai placut moment din concurs a fost atunci cand m-am uitat pe subiecte si am vazut ca nu sunt exagerat de grele.

Patricia Vanu clasa a IV-a C Scoala cu clasele I-VIII nr. 24 Timisoara

 

Sunt foarte interesata de concursurile SMART, imi verific astfel cunostintele lucrand din reviste tot, de la clasa a I-a si chiar la a IV-a.

Ma bucur grozav cand nu se strecoara nici o greseala. De-abia astept editiile urmatoare ale concursurilor SMART.

Dana Mocrei clasa a III-a A Scoala cu clasele I-VIII nr. 11 Botosani

 

Mie mi-a placut concursul de Cultura Generala. Intrebarile au fost potrivite pentru clasa a III-a. Eu am participat la Cultura Generala si la Limba Romana. O sa particip si la concursul de Limba Engleza.

Paula Simon clasa a III-a A Scoala Generala nr. 10 Arad

 

Concursul SMART este un izvor de cunoastere, o bucurie, o experienta frumoasa....

Andreea Ciochina clasa a IV-a B Scoala nr. 19 Timisoara

 

Eu cred ca SMART este un concurs distractiv din care poti acumula multe cunostinte. Concursul SMART este cel mai minunat. Consider ca prin acesta toti copii isi dezvolta cunostintele si pot avansa spre viitor.

Cornel Purcaru Scoala nr. 36 “Gh. Bibescu” Craiova

 

Smart”.... este un concurs foarte frumos. Sunt intrebari foarte interesante si inteligente. Merita toate laudele. Mi-a facut placere sa particip din nou si voi participa in continuare..

Alexandra Varga clasa a VI-a A Scoala Generala Nr. 36 “Gheorghe Bibescu” Craiova

 

Eu am participat pentru prima oara in viata mea la acest concurs, la romana si matematica, si mi-a placut foarte mult, pentru ca este un concurs interesant, ne ajuta mult deoarece putem demonstra ce stim si cat stim.

Chira Doroteea Cristiana clasa a IV-a Scoala cu clasele I – VIII Hapria

 

Draga redactie Smart, iti multumesc foarte mult pentru jocurile si pentru subiectele din revista, pentru ca sunt distractive si totodata educative. Este al doilea am in care trimit jocurile de la sfarsitul revistei. Mie imi plac foarte mult aceste jocuri si as fi vrut sa fie c­t mai multe, dar este foarte bine si asa. As vrea sa-ti spun sa vii in fiecare semestru la scoala noastra pentru ca elevii se vor inscrie toti. De cand ai venit, eu nu am ratat nici un semestru acest concurs. Sa vii mereu la scoala noastra pentru ca de cate ori vei veni, eu o sa ma inscriu.

Anca Lavinia Caciula clasa a VI-a A Scoala Generala Vladesti

 

 

Smart concursul preferat

Este este minunat

Fie engleza, rom­ana, mate,

Si chiar de nu voi concura la toate

Smart va ramane mereu

In sufletul meu!

Teodora Babos clasa a IV-a A Gimnaziul de Stat”Zaharia Boiu” Sighisoara

 

 

Mie mi-au placut foarte mult reportajele din reviste, iar cel despre Turnul Eiffel mi-a adus chiar si o npta de 10 la limba franceza. Ca veni vorba despre limba franceza, nu ati putea sa faceti un concurs SMART Limba Franceza, pentru ca mie imi place foarte mult aceasta materie. Va multumesc!

Cristiana Voinea clasa a VI-a Scoala „George Enescu” Sinaia

 

Smart este un concurs educativ din care inveti lucruri noi si frumoase. Concursurile Smart m-au fermecat si m-au vrajit de prima data. Acum particip in fiecare an. M-au ajutat sa fiu atenta, sa gandesc, mi-am dat seama cum e sa ai un examen si mi-au datcuraj sa mai particip. Este un concurs la care inveti, dar te si distrezi.

Karina Galca clasa a V-a C Scoala Generala nr. 5 Medias


 

Parerea mea despre Smart este foarte buna. Este un concurs foarte dragut, dar si foarte greu. Pentru mine este usor. Imi pune mintea la contributie.

Bianca Manea clasa a IV-a Gimnaziul de Stat”Zaharia Boiu” Sighisoara

 

 

Faptul ca am participat pentru prima oara la concursul Smart m-a facut sa mai invat cate ceva. Este un concurs foarte distractiv, cu intrebari interesante. Mi-a facut placere sa particip!

Elena Atena Butoi clasa a VI-a A

 

Smart este un concurs frumos

Este foarte serios,

Iti da un test de inteligenta

Si vei avea si concurenta

Draga Smart, tu sa stii

Ca recunoscatoare-ti voi fi.

Si imi doresc enorm

Sa castig ceva uimitor..

Andrada Gliga Gimnaziul de Stat ”Zaharia Boiu” Sighisoara

 

 

Mi-a placut foarte mult Concursul Smart. Mi s-a parut ceva foarte educativ. Sper sa mai fie si anul viitor Concursul Smart.

Diana Oana Bosoteanu clasa a II-a A Gimnaziul de Stat ”Zaharia Boiu” Sighisoara

 

 

Draga Smart, esti un foarte bun prieten. Eu am fost la editia a IV-a si mi-a placut foarte mult. A fost foarte frumoasa editiea aceasta.

Cristina Mihai clasa a II-a A Gimnaziul de Stat ”Zaharia Boiu” Sighisoara

 

Ma numar printre participantii la toate editiile Concursului Smart. De fiecare data cand primeam raspunsul ma bucuram, aveam ba 100 de puncte, ba 96, dar cand am cand am castigat tabara la Bran aproape ca ma sufocasem de bucurie. A fost minunat dar… num a las, vreau sa castig si poate am noroc sa merg din nou in Tabara la Bran

Razvan Albu clasa a IV-a C Scoala cu clasele I-VIII Nr. 24 Timisoara

 

 

In revista Smart ar trebui atasate la sfarsit mai multe glume si poante. In rest am o parere foarte buna despre acest concurs. Este foarte bun!

Valeria Mosut clasa a VII-a A Scoala cu clasele I-VIII Nr. 1 Orsova

 

Draga Smart,

Cu ajutorul tau, tin sa te anunt ca am gasit cheia intelepciunii. Cu ajutorul tau am invins frica de a participa la un concurs. Subiectele sunt foarte accesibile si interesante. Asadar succes colegi !

Alexandra Alexandriuc clasa a IV-a B Scoala nr. 7 „Grigorie Ghica Voievod” Suceava

 

Smart.... ce sa fie ? O poveste, un basm ? „Nu!” Va voi raspunde categoric daca ma intrebati. Este un gand al cunoasterii, o floare patrunsa de parfumul noptii ! Exagerari ?! Aiurea, nu sunt altceva decat gandurile mele pe care le astern acum pe hartie, pentru tine, revista a tineretii, frumoasa revista, Smart!

Cristina Cioroianu clasa a VIII-a Scoala nr. 36 „Gheorghe Bibescu” Craiova

 

Acest concurs este foarte inteligent si merita toata admiratia. Te ajuta sa descoperi noi cunastinte dar si noi prieteni. Eu m-am inscris la trei concursuri si sper sa castig!

Alina Madalina Toader clasa a VI-a Scoala cu clasele I – VIII Sarbeni de Jos

 

Pe aripile enei pasari albe numita “Cunoastere” zboara toate cele bune din aceasta lume, dar nu ii este foarte greu, pentru ca cele bune sunt rare. In schimb, acesta poarta in cioc un lucru atat de frumos, atat de minunat, numit SMART.

Toate gandurile sunt continute in acest abecedar al tuturor elevilor. Iti multumim SMART ca existi si le multumim tuturor celor care fac posibil accesul spre lumea ta fermecata...

Madalina Macesanu clasa a VIII-a B Scoala nr. 36 „Gheorghe Bibescu” Craiova

 

Mi-a placut la SMART, concursul Cultura Generala. M-au fascinate subiectele si articolele de la sfarsitul revistei.

Pentru mine concursul SMART a devenit o pasiune !

Luisa Stoica, clasa a III-a C, Scoala nr. 19 „Avram Iancu” Timisoara

 

Noi vrem la SMART

 

N-avem vreme de pierdut

Caci timpul zboara neincetat,

Avem un zambet de copii

Si vrem sa stim mereu

Mai mult

 

O, pentru noi e greu sa stii

Din toate tot si sa nu pierzi,

Un punct, chiar doua, trei

Ce bine e sa-nveti mereu

Noi vrem la SMART

 

De vrei poti castiga si tu

Doar invatand vei fi mai bun,

De ai scoala legamant

Intrece-ma, sa vad ca poti

Sa fii mai bun

 

Un premiu de ai luat cumva

Nu te opri din drumul tau,

Caci drumu-i lung

Si chiar de-i greu

Noi vrem la SMART

 

Ene Adriana, clasa a VI-a A, Scoala nr. 12 “Decebal”, Craiova

 

Imi place foarte mult revista SMART, mi-a dat curaj si incredere in mine. Exercitiile sunt interesante, unele chiar usoare. Este prima data cand particip la SMART si m-am descurcat. Sunt frumoase si paginile de la sfarsitul revistei, unele chiar amuzandu-ma. Mi-as dori sa particip si la toamna.

Totodata doresc mult succes colectivului SMART!

La revedere!

 

Diana Mihaela clasa a IV-a Scoala cu clasele I-VIII Pancesti.

 

Friendly greetings to our nice and smart friends !

We are small but very smart,

Fond of science, fond of art

Young, but we are trying to be wise,

Just a sort of grown-ups in disguise”

Costinel Cruceru clasa a VI-a A Scoala Generala Nr. 19 Craiova

 

Este o bucurie imensa acest concurs. Imi doresc sa particip in fiecare an. Poate ca nu ar strica sa fie mai multe chestiuni de rezolvat, inca o pagina, de ce nu ? Engleza este asa frumoasa... as rezolva exercitii de acest fel in fiecare zi !

Andrei Tecsor clasa a V-a Scoala cu clasele I – VIII „Mihai Viteazul” Alexandria

 

Te iubesc concursul SMART, pentru ca iubesc competitia. Imi place sa ma intrec cu colegii mei de clasa si imi place sa-mi testez cunostintele. Astept cu nerabdare raspunsurile la acest soncurs, care nu va fi cu siguranta, ultimul din viata mea de elev....

Oana Roxana Tataru clasa a VI-a A Scoala de Arte si Meserii Caracal

 

 

Draga SMART,

Parerea mea despre tine este foarte buna, esti foarte istet si foarte laudat in lumea toata. Eu vin la SMART mereu. Niciodata nu ma dau batuta, chiar daca nu stiu, ma straduiesc cat mai mult si sigur reusesc...

SMART te iubesc !

Bianca Manea clasa a V-a A Gimnaziul de Stat ”Zaharia Boiu” Sighisoara

 

Ma numar printre fanii acestui concurs „Smart”. Acest lucru m-a determinat sa-mi doresc din ce in ce mai mult sa-mi testez propriile cunostinte.

George Ghenea Dinca, clasa a VI-a A, Scoala de Arte si Meserii, Caracal

 

Sunt o eleva in clasa a VI-a si nu am ratat participarea la nicio editie anterioara a concursului “Smart”. Imi place sa ma intrec cu colegii mei de clasa si sunt convinsa ca si la editiile viitoare voi fi o concurenta constanta.

Alexandra Diana Dinu, clasa a VI-a A, Scoala de Arte si Meserii, Caracal

 

A fost o experienta unica pentru mine. Am avut anumite stari emotionante, dar in final, totul s-a terminat cu bine. Sper sa particip si anul viitor. Mi-a placut foarte mult.

Dragos Mihai Stroe, clasa a VI-a B, Scoala „Mihai Viteazul” , Alexandria

 

Ce parere am eu despre concursul „Smart”? Acest concurs imi dezvolta spiritul de competitie, ma familiarizeaza cu atmosfera de concurs si ma ajuta sa-mi canalizez emotiile intr-un sens pozitiv, ma „obliga” sa studiez si sa citesc mai mult, ma ajuta sa am mai multa incredere in mine. Obtinand rezultate bune, parintii mei si doamna invatatoare vor fi mandri de mine. Sunt inconjurat de cei mai destepti copii, deci am devenit si eu: copil “SMART”.

Vlad Florea, clasa a III-a D, Scoala Generala nr. 27, Brasov.

 

Ma numesc Maria Monica Burlacu, personal m-a impresionat foarte mult concursul SMART. Am participat la doua probe: Cultura Generala unde am obtinul 100 de puncte si Limba Romana unde am obtinul 95 de puncte. Am castigat un ghiozdan si la toamna doresc sa particip la trei probe. La revedere !

Maria Monica Burlacu, clasa a III-a A, Scoala nr. 2 „Spiru Haret” Ţandarei, Ialomita

 

SMART

 

Din clasa noastra de isteti

Totii elevii s-au grabit

Sa participe la Smart

Sa ia locul intai din start

Veniti alaturi de noi

Ca sa cistigati si voi

Bucuria este mare

Cand castiga fiecare

Noi pe unul vrem sa fim

Si pe doi sa va gasim

Si sa facem hora mare

In tabara, la cazare

Nu va suparati pe noi

Ca suntem mai tari ca voi.

 

Ene Adriana, clasa a VI-a A, Scoala nr. 12 “Decebal”, Craiova

 

Draga Redactie,

SMART este un concurs foarte frumos, Subiectele la Limba Romana au fost usoare comparativ cu cele de la Matematica. Acest concurs ne ajuta sa descoperim lucruri noi obisnuindu-ne cu atmosfera examenelor.

Claudiu clasa a VI-a Scoala cu clasele I-VIII „Ion Teodorescu” Cotargasi, Suceava

 

Concursul

 

De-i toamna sau primavara

Pe SMART il astept cu drag,

E concursul preferat

De scolari mult asteptat.

 

Ungureanu Denisia, clasa a V-a A, Scoala cu clasele I-VIII nr. 2, Orsova

 

Ce parere am eu despre concursul „Smart”? Acest concurs imi dezvolta spiritul de competitie, ma familiarizeaza cu atmosfera de concurs si ma ajuta sa-mi canalizez emotiile intr-un sens pozitiv, ma „obliga” sa studiez si sa citesc mai mult, ma ajuta sa am mai multa incredere in mine. Obtinand rezultate bune, parintii mei si doamna invatatoare vor fi mandri de mine. Sunt inconjurat de cei mai destepti copii, deci am devenit si eu: copil “SMART”.

Vlad Florea, clasa a III-a D, Scoala Generala nr. 27, Brasov

 

 
< Precedent   Urmator >
© 2017 Concursurile SMART